Odborné knihyBeletriaPre deti

Matematika slovné úlohy pre štvrtákov a piatakov ZŠ

Doc. Ing. Viliam Madlo , CSc

Zbierka úloh

5,90 €
Ľutujeme ale tento produkt nie je momentálne dostupný

Podrobnosti

ISBN: 978-80-8143-016-9

Matematika nás sprevádza od našich najmladších rokov. V určitom období však prichádzajú slovné úlohy a s nimi aj prvé ťažkosti. Ako riešiť jednoduchšie i zložitejšie slovné úlohy, či dokonca ako ich riešiť s použitím rovníc, môže deťom pomôcť práve táto kniha.

Obsahuje vyše 500 príkladov spolu s vysvetlením a návodom na riešenie. Je neoceniteľnou pomôckou pre všetkých štvrtákov a piatakov, prípadne i šiestakov, ktorí majú problémy s pochopením slovných úloh. Dobre poslúži aj pri príprave na osemročné gymnáziá. Ak máte školopovinné deti, rozhodne by vo vašej knižnici nemala chýbať.


Doc. Ing. Viliam Madlo, PhD. sa narodil sa v roku 1934. Štyridsať rokov pôsobil ako vysokoškolský pedagóg na Katedre chemických strojov a zariadení Strojníckej fakulty STU v Bratislave, kde vyučoval, prednášal a viedol mnohých diplomantov a doktorandov.

Okrem početných učebných textov, výskumných prác a príspevkov vo vedeckých časopisoch je autorom vysokoškolských učebníc Teoretické základy odboru, Teoretické základy odboru – Príklady k cvičeniam a spoluautorom učebnice Tepelné pochody – Úlohy tepelnej vodivosti. V súčasnosti je na dôchodku a venuje sa vzdelávaniu svojich vnúčat.