Aterotrombóza

  • Obj. čislo: 978-80-8143-174-6
  • Vydavateľ: EQUILIBRIA
patofyziológia a epidemiológia
Autor
Jozef Kollár
29,95 s DPH 27,23 € bez DPH
Na objednávku

Aterotrombóza

     V monografii sa vyčerpávajúco popisuje patofyziológia a epidemiológia aterotrombózy z pohľadu celulárnej patológie a molekulovej biológie. Obsahovo je to písomný zdroj, ktorý nemá obdobu na Slovensku, ale aj v Čechách. Rozsahom je popísaná na 520–stranách v 29-kapitolách. Nové poznatky autor získal z niekoľkých stoviek najnovších zahraničných zdrojov, ale v prípade potreby aj zo starších prameňov.

     Choroba sa pandemicky vyskytuje a to je dôvod, že aj jej problematika neuniká podrobnému popisu. Ťažisko popisu sa nezameriava iba na poruchy metabolizmu lipidov a glycidov, metabolický syndróm, rizikové faktory a markery atero-trombogenézy, ale aj na poruchy v hemostáze, ktoré ju spúšťajú. Aterotrombogenéza sa nemôže vynímať z aktivovania imunitného systému. Veľký dôraz sa kladie v popise aj na komplianciu k primárnej prevencii aterotrombogenézy aj na včasnosť a kvalitu realizácie sekundárnej a terciárnej prevencie.

Recenzie, kritiky

     Monografia Kollár J: Aterotrombóza – patofyziológia a epidemiológia prináša najnovšie vedomosti zo sledovanej oblasti na molekulovej úrovni a je vhodná ako postgraduálna multidisciplinárna učebnica pre všetky experimentálne a klinické lekárske odbory, ktoré sa problematike aterosklerózy venujú – od klinickej biochémie, patologickej fyziológie po vnútorné lekárstvo, kardiológiu, diabetológiu, poruchy látkovej premeny a výživy, ale aj pre všetky ďalšie odbory, v rámci ktorých sa problém aterosklerózy a jej komplikácii rieši.
Prof. MUDr. Peter Galajda, CSc., I. interná klinika JLF UK a UNM, Martin

     Knižná publikácia je celoživotným vedecko-odborným lekárskym dielom aktívneho oktogenariána o zákernej a závažnej cievnej chorobe, ktorá sa rozhodujúcou mierou podieľa na súčasne prebiehajúcej smrtiacej angiopandémii tretieho milénia. Po upravení a doplnení textu o malé pripomienky, uvedené v mojom recenznom posudku, odporúčam urýchlené vydanie tejto mimoriadne cennej a užitočnej monografie. V knihe si nájdu aktuálne informácie nielen angiológovia a kardiológovia, ale aj všetci lekári, ktorí sa venujú problematike cievnych a orgánovocievnych chorôb. A to sú nielen všeobecní praktici, ale aj všetci lekárski špecialisti. Autorovi úprimne gratulujem a knihe prajem čo najviac čitateľov a úspechov.
V Bratislave 2. 11. 2015 doc. MUDr. Peter Gavorník, PhD., mim. prof., II. interná klinika LFUK-UNB

Podrobnosti

Rok vydania 2016
Počet strán 524
Väzba Pevná
Vydanie 1
Jazyk Slovenský
Rozmer 207x293 mm
Hmotnosť 1604 g

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Typ upozornenia:

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Upozorni ma keď cena klesne pod

Pridať do wishlistu

Ak chcete pridať produkt do wishlistu, musíte sa najskôr Prihlásiť.