Farmakológia v prednemocničnej urgentnej medicíne

  • Obj. čislo: 978-80-8143-314-6
  • Vydavateľ: EQUILIBRIA
Najlepšia príručka každého záchranára
Autor
Marek Šichman
59,80 s DPH 54,36 € bez DPH
Na sklade

Farmakológia v prednemocničnej urgentnej medicíne

Najlepšia príručka každého záchranára

Podávanie liekov v záchrannej zdravotnej službe je jednou z najrizikovejších intervencií. Záchranári často pracujú v časovej tiesni, pri zlom osvetlení, za nestabilných poveternostných podmienok, s nedostatkom informácií o pacientovi. To do značnej miery testuje ich rozhodovacie schopnosti a zručnosti. Ako zvoliť správny liek, dávku, cestu a spôsob podania? Ako minimalizovať možnosť vzniku vedľajších účinkov liekov a liekových interakcií? Odpovede na tieto otázky nájdete v publikácii Farmakológia v prednemocničnej urgentnej medicíne.

Prvá časť publikácie vysvetľuje základné princípy farmakológie, matematické zásady riedenia a dávkovania liekov, podávanie liečiv všetkými dostupnými cestami, ako aj právne aspekty práce záchranára a manažment alergickej a anafylaktickej reakcie. Druhá časť je venovaná  špeciálnej farmakológii. Celá kniha obsahuje 22 odborných kazuistík, 23 tabuliek, 1 graf a 321 fotografií, obrázkov a ilustrácií.

Je určená na pregraduálnu a postgraduálnu prípravu študentov medicíny, ošetrovateľstva a urgentnej zdravotnej starostlivosti, poslúži však i lekárom, sestrám a zdravotníckym záchranárom v záchrannej zdravotnej službe a na urgentných príjmoch.

Autor má viac než 15-ročné praktické skúsenosti v oblasti urgentnej medicíny priamo v teréne na Slovensku i v zahraničí (USA, Veľká Británia, Austrália, Nový Zéland). Venuje sa tiež pedagogickej a vedeckovýskumnej práci v oblasti urgentnej medicíny a urgentnej zdravotnej starostlivosti.

 

Recenzie

Táto príručka je v súčasnosti jedinou knihou vo svojej kategórii na Slovensku. Mala by patriť k odporúčanému vybaveniu každej stanice záchrannej zdravotnej služby. Ako zdravotnícky záchranár považujem za veľké plus mať v batohu knihu, kde všetko nájdem a mám ju vždy po ruke. Je prínosom nielen pre zdravotníckych záchranárov či lekárov záchrannej služby, ale aj pre študentov lekárskych či nelekárskych odborov.
Bc. Dušan Groškozdravotnícky záchranár výjazdovej skupiny RLP, RZP, RZP-S, Nemocnica s poliklinikou Sv. Jakuba Bardejov

 

Publikácia sumarizuje poznatky z oblasti farmakológie, potrebné pre poskytovateľov prednemocničnej urgentnej starostlivosti. Je vhodná pre pregraduálnu a posgraduálnu prípravu zdravotníckych profesionálov.
PhDr. Bc. Eva Moraučíková, PhD.odborná asistentka na Katedre ošetrovateľstva, FZ KU Ružomberok

 

Je kombináciou súčasných poznatkov a vlastných praktických skúseností autora. Výklad spestrujú kazuistiky, ktoré spolu s bohatou obrazovou dokumentáciou uľahčujú pochopenie celej problematiky.
Doc. MUDr. Milan Minarik, PhD.vedúci Katedry urgentnej zdravotnej starostlivosti, FZ KU Ružomberok

 

Na prvý pohľad rozsiahla publikácia každého zaujme prehľadnosťou a logickou nadväznosťou kapitol. Je cennou pomôckou nielen pre študentov odboru urgentná zdravotná starostlivosť a medikov, ale aj pre samotných záchranárov z praxe.
PhDr. Mgr. Jarmila Bramušková, PhD., MPHvedúca Katedry urgentnej zdravotnej starostlivosti, FZ SZU Bratislava

 

Táto publikácia poskytuje komplexný pohľad na lieky, používané v záchrannej zdravotnej službe. Uvítal by som, keby sa stala odporúčanou literatúrou študentov zdravotníckych fakúlt. Je šitá na mieru predmetu Farmakológia pre študentov urgentnej zdravotnej starostlivosti. Rozsahom a hĺbkou však osloví aj medikov a lekárov, pracujúcich v záchrannej službe alebo na urgentnom príjme.
Prof. MUDr. Oto Masár, CScprednosta Kliniky urgentnej a všeobecnej medicíny, LF UK Bratislava

 

 

Podrobnosti

Rok vydania 2022
Počet strán cca 1000
Väzba Pevná
Vydanie 1
Jazyk slovenský
Rozmer 163 x 235 mm
Hmotnosť 1740g

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Upozorni ma keď cena klesne pod

Pridať do wishlistu

Ak chcete pridať produkt do wishlistu, musíte sa najskôr Prihlásiť.

Naposledy navštívené
Najlepšia príručka každého záchranára