Iskra

  • Obj. čislo: ISBN: 978-80-8143-154-8
  • Vydavateľ: EQUILIBRIA
Príbeh matky, ktorá vychovala génia
Autor
Kristine Barnett, preklad: Ľubica Brix
14,95 s DPH 13,59 € bez DPH
Na objednávku

Iskra

Neobyčajný príbeh o tom, ako matkina láska, presvedčenie a výchova pomohli synovi, ktorému v dvoch rokoch diagnostikovali autizmus, vyrásť v celosvetovo uznávaného génia. Iskra je o sile lásky a odvahe čeliť obrovským prekážkam, aj o úžasných možnostiach, ktoré prídu, keď zistíme, ako rozvinúť skutočný potenciál svojho dieťaťa. Pretože každé dieťa si to zaslúži.

Kristinin syn Jacob má IQ vyššie ako Einstein, fotografickú pamäť a sám sa za dva týždne naučil integrálny a diferenciálny počet. V deviatich rokoch začal pracovať na originálnej teórii v oblasti astrofyziky a v dvanástich sa stal plateným výskumným pracovníkom v oblasti kvantovej fyziky. Dnes má šestnásť, študuje teoretickú fyziku a považujú ho za budúceho nositeľa Nobelovej ceny. Avšak príbeh Kristininej cesty s Jakeom je o to výnimočnejší, že jeho nezvyčajný talent takmer pohltil autizmus.

Keď mal Jacob tri roky, odborníci jeho matke povedali, že nikdy nebude vedieť čítať. Bol zaradený do špeciálnej škôlky a rodičov upozornili, aby zredukovali svoje očakávania. Vraj môžu byť radi, ak si v šestnástich rokov bude vedieť sám zaviazať šnúrky na topánkach. Jake bol obklopený odborníkmi: logopédmi, vývojovými psychológmi a rehabilitačnými pracovníkmi, ktorí sa ho snažili naučiť základným zručnostiam a obmedziť jeho rušivé záujmy, ako napríklad sledovanie pohybujúcich sa tieňov na stenách, hviezd a vzorov na látke gauča. Napriek tomu Jake nedosahoval žiaden pokrok, práve naopak, uťahoval sa stále hlbšie do svojho sveta, až napokon úplne prestal rozprávať.

Kristine cítila, že s tým musí niečo urobiť. Napriek odporu svojho manžela Michaela a zhrozeniu odborníkov dala na svoj inštinkt a rozhodla sa vybrať Jakea zo špeciálnej škôlky. Začala ho doma sama pripravovať na to, aby zvládol predškolský prípravný ročník základnej školy. Nechala sa viesť Jacobovou „iskrou“ – jeho najvášnivejšími záujmami. Prečo sa sústrediť na to, čo urobiť nedokáže? Prečo nie na to, čo dokáže?

Táto filozofia, spolu s presvedčením o dôležitosti hry a bežných detských zážitkov, pomohla Kristine prekonať obrovskú nepriazeň osudu. Barnettovci neboli veľmi bohatí a okrem finančných problémov musela Kristine čeliť aj vážnym zdravotným ťažkostiam. Avšak jej odhodlanie nakoniec prinieslo ovocie, ktoré na začiatku celého príbehu nikto neočakával. Práve matkina viera v schopnosti syna všetko zmenila.

Podrobnosti

Rok vydania 2014
Počet strán 296
Väzba Pevná
Vydanie 1
Jazyk Slovenský
Rozmer 155×235 mm
Hmotnosť 573g

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Typ upozornenia:

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Upozorni ma keď cena klesne pod

Pridať do wishlistu

Ak chcete pridať produkt do wishlistu, musíte sa najskôr Prihlásiť.