Iskra

  • Obj. čislo: ISBN: 978-80-8143-154-8
  • Vydavateľ: EQUILIBRIA
Príbeh matky, ktorá vychovala génia
Autor
Kristine Barnett, preklad: Ľubica Brix
14,95 s DPH 13,59 € bez DPH
Na objednávku

Iskra

Neobyčajný príbeh o tom, ako matkina láska, presvedčenie a výchova pomohli synovi, ktorému v dvoch rokoch diagnostikovali autizmus, vyrásť v celosvetovo uznávaného génia. Iskra je o sile lásky a odvahe čeliť obrovským prekážkam, aj o úžasných možnostiach, ktoré prídu, keď zistíme, ako rozvinúť skutočný potenciál svojho dieťaťa. Pretože každé dieťa si to zaslúži.

Kristinin syn Jacob má IQ vyššie ako Einstein, fotografickú pamäť a sám sa za dva týždne naučil integrálny a diferenciálny počet. V deviatich rokoch začal pracovať na originálnej teórii v oblasti astrofyziky a v dvanástich sa stal plateným výskumným pracovníkom v oblasti kvantovej fyziky. Dnes má šestnásť, študuje teoretickú fyziku a považujú ho za budúceho nositeľa Nobelovej ceny. Avšak príbeh Kristininej cesty s Jakeom je o to výnimočnejší, že jeho nezvyčajný talent takmer pohltil autizmus.

Keď mal Jacob tri roky, odborníci jeho matke povedali, že nikdy nebude vedieť čítať. Bol zaradený do špeciálnej škôlky a rodičov upozornili, aby zredukovali svoje očakávania. Vraj môžu byť radi, ak si v šestnástich rokov bude vedieť sám zaviazať šnúrky na topánkach. Jake bol obklopený odborníkmi: logopédmi, vývojovými psychológmi a rehabilitačnými pracovníkmi, ktorí sa ho snažili naučiť základným zručnostiam a obmedziť jeho rušivé záujmy, ako napríklad sledovanie pohybujúcich sa tieňov na stenách, hviezd a vzorov na látke gauča. Napriek tomu Jake nedosahoval žiaden pokrok, práve naopak, uťahoval sa stále hlbšie do svojho sveta, až napokon úplne prestal rozprávať.

Kristine cítila, že s tým musí niečo urobiť. Napriek odporu svojho manžela Michaela a zhrozeniu odborníkov dala na svoj inštinkt a rozhodla sa vybrať Jakea zo špeciálnej škôlky. Začala ho doma sama pripravovať na to, aby zvládol predškolský prípravný ročník základnej školy. Nechala sa viesť Jacobovou „iskrou“ – jeho najvášnivejšími záujmami. Prečo sa sústrediť na to, čo urobiť nedokáže? Prečo nie na to, čo dokáže?

Táto filozofia, spolu s presvedčením o dôležitosti hry a bežných detských zážitkov, pomohla Kristine prekonať obrovskú nepriazeň osudu. Barnettovci neboli veľmi bohatí a okrem finančných problémov musela Kristine čeliť aj vážnym zdravotným ťažkostiam. Avšak jej odhodlanie nakoniec prinieslo ovocie, ktoré na začiatku celého príbehu nikto neočakával. Práve matkina viera v schopnosti syna všetko zmenila.

Podrobnosti

Rok vydania 2014
Počet strán 296
Väzba Pevná
Vydanie 1
Jazyk Slovenský
Rozmer 155×235 mm
Hmotnosť 573g

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Typ upozornenia:

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Upozorni ma keď cena klesne pod

Pridať do wishlistu

Ak chcete pridať produkt do wishlistu, musíte sa najskôr Prihlásiť.

Naposledy navštívené
Príbeh matky, ktorá vychovala génia