Slnko svieti pre všetkých

Rozprávanie z knihy kníh pre malé i veľké deti
Autor
Luděk Rejchrt, preklad: Ľubica Brix

Slnko svieti pre všetkých

Kniha je vhodná ako pomôcka na vyučovanie náboženstva - aj v ročníkovo zmiešaných skupinách.

Umenie sprostredkovať naratívnym spôsobom Božie posolstvo sa v dobe technického rozvoja vytráca. A predsa nie je nič úžasnejšie a na detskú dušu pôsobivejšie ako hovorený príbeh, ktorého sa dieťa stalo súčasťou. Autorovi tejto knihy sa podarilo podať biblické príbehy strhujúcim spôsobom rečou detí dnešnej doby. Ak chcete, aby sa Vaše dieťa stalo biblickým hrdinom viery a malo od detstva do srdca vštepené duchovné hodnoty, potom ste siahli po správnej knihe.
Mgr. Slavomír Sabol, biskup Východného dištriktu Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku

Kniha je určená malým aj veľkým. Výborná čítanka na voľné chvíle i hodiny náboženstva. Sú v nej otázky, ktoré si kladieme. Príbehy, v ktorých môžeme zas a znovu objavovať hlboké pravdy, láskavé Božie vedenie, milujúcu Božiu ruku. A to potrebujeme všetci. Najmä deti. Dovoľme im prísť k Tomu, ktorý je milujúcim Otcom, obetujúcim sa Záchrancom, aby ich život bol prežiarený slnkom Božej milosti, aby ich život bol požehnaný.
Mgr. Daniela Veselá, tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu ECAV

Táto kniha je spracovaná formou rozprávania z Biblie. Jej obsah je dobre volený. Stará zmluva s dôrazom na 10 Božích prikázaní je veľmi žiadanou tematikou na knižnom trhu. Dobre spracovaná je aj Nová zmluva. Texty sú aj s aplikáciami pre osobný postoj k Božím pravdám.
Ing. Jozef Kováč, riaditeľ Detskej misie

Reč knižky je kultivovaná, príjemná a láskavá. Autor nás kapitolu po kapitole citlivo prináša svetlo do našej temnoty. Veľmi sviežo pôsobia básničky, ktoré dopĺňajú a obohacujú text. Skutočne by mohla byť učebnicou náboženstva na 1. stupni štátnych škôl. Dá sa veľmi pekne použiť v každom ročníku, pri rôznom stupni vedomostí žiaka, keďže je spracovaná viac tematicky, ako študijne chronologicky. Myslím, že je ideálna pre vyučovanie v zmiešaných triedach.
Mgr. Martin Kováč, evanjelický katechét

Podrobnosti

Rok vydania 2009
Počet strán 130
Väzba Pevná
Vydanie 2
Jazyk Slovenský
Rozmer 169x234 mm
Hmotnosť 553g

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Typ upozornenia:

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Upozorni ma keď cena klesne pod

Pridať do wishlistu

Ak chcete pridať produkt do wishlistu, musíte sa najskôr Prihlásiť.

Naposledy navštívené
Rozprávanie z knihy kníh pre malé i veľké deti